Neurológusok ajánlják a horgolást, mint szabadidős tevékenységet
A horgolás jótékony hatásai

A horgolás, egyfajta agytorna: MŰKÖDIK!
Kutatások igazolják, hogy a horgolás olyan hatással van ránk, mint amikor valamilyen meditációs módszert alkalmazunk relaxáláshoz.
Mi történik veled horgolás közben?
A horgolás fejleszti a koncentráló, megfigyelő képességet és nagyon jó hatással van a központi idegrendszerre. A horgolás igazi agytorna, ami hihetetlenül jó hatással van a szervezetre.
Egy online felmérésen, melyben több mint 400 nő vett részt a világ minden tájáról, kiderítették, hogy azok a nők, akik gyakran horgolnak vagy egyéb más kézimunkát végeznek sokkal kiegyensúlyozottabbak, boldogabbak, kipihentebbek és a stressz kevésbé érinti őket, mint akik nem kézimunkáznak.
Minél gyakrabban végezzük az elcsendesítésnek ezt a módszerét, annál harmonikusabban éljük meg a mindennapjainkat. Úgy le tudja csillapítani az elménket, mint a meditáció vagy a jóga. Nem beszélve a fonalak változatos színvilágáról és kellemes, puha tapintásáról, ami szintén jót tesz a léleknek.
Hölgyeim elő a tűkkel! Kész a kezdő láncszemsorod? Indulhat az alkotás! Egy pálca, még egy pálca… és így tovább, valami megszületik a kezeink között. Mindeközben a horgolás ritmusa megnyugtat, ellazít, kikapcsol.
Ez egyfajta meditáció.
Mialatt az elménk a kezünkre figyel, megszabadulunk a gondoktól, enged a feszültség, csökken a nyomás. Kis idő elteltével a kezünk elkezd automatikusan mozogni, már nem figyelünk a pálcák öltésére. A jól begyakorolt mozdulatokat az izmaink rutinból végzik, az elménk elcsendesedik, gondolataink elkalandoznak, kikacsolunk, relaxálunk. Az ismétlődések, a ritmikus mozdulatsorok a testünket és a lelkünket is egyaránt feltöltik energiával, vitalizálnak, pihentetnek. Ez egy igazán aktív, mégis pihentető kikapcsolódás, feltöltődés.
Nézd meg mikor és hol indul legközelebb horgoló suli!